KENET SİSTEM ÇATI KAPLAMA:

Kenet sistemin konstrüksiyona montaj şekli, bu sisteme ismini veren; estetik, uzun ömürlü ve garantili kaplama sistemini sunmasını sağlayan unsurdur.

Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlamaktadır.

Kenet bölgeleri içerisinde kalan klips üniteleri sabit ve hareketli elemanlardan oluşmaktadır. Konstrüksiyona monte edilen L klips ve içerisindeki oval boşlukta hareket eden hareketli klips sayesinde uzun boylu trapezlerin ısıl genleşmeleri absorbe edilmektedir. Kısa boylu trapezlerin montajında ise sadece sabit klips kullanımı yeterlidir

Kenet sistem trapezler konstrüksiyona özel klipsler ile monte edilirler. Montaj sonrası bu klipsleri yüzey üzerinde görmek mümkün değildir. Kenet bölgesinde gizli kalan bu klipslerin kullanım ile trapezin yüzeyi delinmemektedir.

Kenet Sistem Özellikleri ve Performansları :

Geçirimsizlik

Yüzeyde herhangi bir vida deliği olmadığından sızıntı riski yoktur.
Kenet bölgesinin tamamı ile kenetlenerek sıkıştırılması bu bölgelerin tamamının kar altında kalması durumunda bile geçirimsiz olmasını sağlar.
Çatı ve cephelerde ışıklık, pencere gibi detaylarda oluşabilecek sızıntılara karşı tam koruma sunar.
Klips-kenet bağlantı detayı; yüksek rüzgar kuvvetlerindeki emme kuvvetinekarşı tam direnç sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Verimlilik

Dayanıklı ve her çeşit kaplama sistemine uygundur. Bakım gerektirmez. Geri dönüşüm kullanımı mümkündür.


Uzun ömürlülük

Boyalı sac, paslanmazlık garantisi sunar. Bina ömrü ile doğru orantılı kullanım ömrü ve her türlü ortamşartlarına uygun boya tipi (Plastisol, pvdf, polyester) seçimi, uzun ömürlülük.

Maliyet

Yatırım maaliyeti - kullanım ömrü oranı düşüktür. Hafif ama sağlamdır, dolayısı ile konstrüksiyon yükleri düşer. Bu durum yapı maliyetini azaltır.

Kenetleme Yöntemleri ve Şantiyede Üretim:

Robot kullanımı ile tam kenetleme yapılmadan önce; el kenetleri yardımı ile trapezler " tek kenet" ve "çift kenet" şeklinde kenetlenirler.
Şantiye ortamında tek parça olarak uzun boylarda üretilen trapezler, montaj sırasında her 1.00 metrede bir el kenetleri ile kenetlenmelidir.
Bu işlem; robot ile kenetlemenin çatı yüzeyinin tamamen kaplanmasından sonra yapılmasına olanak sağlar.

 

 

  TEKNİK BİLGİLER

STANDARTLAR-YÖNETMELİKLER-ŞARTNAMELER

OSB Lİ DÜZ KENET ÇATI KAPLAMA ŞARTNAMESİ

 >